Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Game-Spěvák ve skupině G-Unit

29. 12. 2008

The Game

 
Povolání: Rapper, Herec
Věk: 29
Datum narození: 27. 11. 1979
Místo narození: Compton, Kalifornie, USA
Znamení: Střelec
Člen skupiny: G-Unit

Životopis

Tento Westcoast rapper se narodil 27. listopadu 1979 v Los Angeleské čtvrti Kabrada jako Jayceon Terell Taylor. Brzy se však přestěhoval do Comptonu("rodišti gangsta rapu"). Jeho přezdívku mu vymyslela jeho babička, protože si prý pořád hrál. Od 3. třídy se ocitl v programu pro opuštěné děti poté, co měl problémy se svým otcem. Zůstal tam až do 9. třídy.

Krátce poté co se vrátil ke své matce, byl zastřelen jeho starší bratr Jevon. V roce 1999 byl zastřelen i jeho adoptovaný bratr Charles. Jeho další nevlastní bratr, přezdívaný "Big Fase Hunned" vyrůstal v jiné části Comptonu a byl členem konkurenčního gangu - Cedar Black Pirus Bloods. Na střední škole byl se svou výškou 192 cm hvězdou basketbalového týmu a vysloužl si tak přezdívku "Chuck Taylor". Po dokončení gymázia získal stipendium na univerzitě ve Washingtonu, která byla zaměřená na basketbal. Avšak při prvním semestru byl vyhozen kvůli problémům s drogami. Od té doby začal prodávat drogy ve velkém a poté co byl jednoho dne 5krát postřelen a strávil 3 dny v kómatu, se rozhodl skoncovat s dealerstvím a rozhodl se rapovat.

Společně se svým bratrem tak založili label The Black Wall Street, do kterého se přidali Glasses Malone, Vita a NU Jezsey Devil. Po vydání prvního mixtapu se ho ujal Dr. Dre.A to pro něj byl jistě úspěch. S pomocí tohoto rapového velikána se také upsal Aftermath Entertainment. V říjnu roku 2004 pak vydal první album Untold Story, a to téže ve spolupráci s Get Low Recordz. Celkem se prodalo 82 000 originálních kopií v prvních třech měsících, což na americké poměry zas tak veliký úspěch přeci jenom není.

Na albu se objevili interpreti jako Sean T, Young Noble (z Outlawz) a JT the Bigga Figga. Poté se jeho jméno vyskytlo i na spoustě dalších mixtapů od známých DJ\'s. A například hráčům počítačového basketu nemohl uniknout jeden z jeho tracků ve hře NBA Live.

Cesta ke slávě
Ač se původně upsal pod Aftermath Entertaiment, jeho mentor Dr.Dre ještě s Jimmy Iovinem z Interscope Records ho přiměli spolupracovat s 50 Centem a G-Unit. Představa, že bude spolupracovat se špičkou Hip hopu, se mu jistě líbila, ovšem netušil, jaké následky bude mít tato činnost do budoucna.

Toho času měl téže vydat album s názvem Nigga Wit\'An Attitude Volume 1, nicméně naskytl se jeden nepříjemný problém - vdova po Eazy-E nesouhlasila s tímto názvem, protože zkratka alba je N.W.A (skupina, ve které Eazy-E působil), což pro ni bylo nepřijatelné, a náš chráněnec tak musel vydání odsunout na jiné datum, a hlavně přejmenovat. 50 Cent a Dr.Dre se podíleli jako dva hlavní producenti na jeho novém albu s názvem The Documentary. Album obsahovalo hity jako How We Do, Hate It or Love It, Dreams nebo Put You On The Game. Všechny tyto songy se postupně začaly prodírat skrze hitparády. Konkrétně song Hate It or Love It dostal dvě nominace na prestižní ceny Grammy. A co se týče samotného alba, to bylo 10. nejprodávanější za rok 2005.

Po vydání tohoto hvězdného alba však v G-Unit dlouho nesetrval. Stálé neshody s 50 Centem vedly k vyhazovu. Důvod je, že 50 Cent měl vydat nový videoklip Piggy Bank z alba The Massacre, ve kterém dissoval Jadakisse, Fat Joa, ale hlavně Nase. Nas je Gameův dlouhodobý přítel, a tak se mu pochopitelně nelíbilo a zasáhl. Snažil se 50 Centovi domluvit, ať ho z toho vynechá, jenže 50 Cent tento akt bral jako potvrzení jeho neloajality. Nutno také podotknout, že The Game téže prohlásil, že hodlá právě s Nasem natočit duet.

Den, kdy byl The Game vyhozen z G-Unit
Kdo by snad neznal newyorské rádio HOT 97? Ano, a právě před touto hiphopovou stanicí, která leckdy určuje postavení na scéně, se střílelo! V roli figurovali někteří členové a fellaz G-Unit a také The Game a jeho skalní příznivci.

Onoho času člen G-Unit, kalifornský The Game, prohlásil, že chce nahrát duet s Nasem, který byl 50 Centův nepřítel, a tak nic na sebe dlouho nedalo čekat a události se daly do pohybu.
V pondělí 28. března roku 2005 měl mít The Game na rádiu HOT 97 interview, ale do oné budovy nebyl se svými fellaz vpuštěn. Poté měl na této samé stanici dělat Funkmaster Flex rozhovor s 50 Cent, který skutečně i se svojí parou přišel.

Zrovna když 50 Cent dělal rozhovor, v němž prohlásil, že The Game byl z G-Unit vyhozen kvůli neloajalitě a trvalým neshodám, tak právě ten byl i se svou bandou ochrankou tohoto rádia vyveden z portálu budovy a následovně mezi nimi začala hádka.

Poté, co ona hádka vyvrcholila, začal jeden ze skupiny střílet po ochrance, která je vyvedla, a vzápětí 50 Cent, Lloyd Banks, Olivia a jejich bodyguardi budovu zadním chodem rychle opustili. Na místo okamžitě přijela záchranka a NYPD. Výsledek: jeden muž postřelen do nohy, další kulky v okolních budovách.
Paradoxem však je, že onen muž, jehož levou nohu zasáhla kulka, byl právě z party The Gamea. Další kulky poté zasáhly okolní budovy, mezi něž se počítá i Violator Managment, který obstarává zázemí interpretům jako 50 Cent, Busta Ryhmes, Missy Elliott atd.
O této kauze, jež zamíchala hiphopovou šachovnicí, dokonce neinformovala jenom newyorská média, ale také celoamerická. Tímto v podstatě začal velký spor G-Unit vs. The Game, který zatím - jak se zdá - nebude mít konce.

The Game vs. G-Unit
Pojďme si shrnout The Gameovo působení v G-Unit.
Přivedl ho tam známý producent Dr. Dre. Vydal zde své druhé album The Documentary, které obsahuje hity How We Do či Hate It or Love It a které se umístilo se na desátém místě v anketě o nejprodávanější album roku 2005. Byl z G-Unit vyhozen za neloajalitu k 50 Centovi a v klipu Piggy Bank se objevil už jako úhlavní nepřítel.

Následovně začala kampaň G-Unot (protesty na ulici, výroba triček a jiných artiklů), ale ani G-Unit nezůstala pozadu a ve videoklipu Outta Control se objevila trička "Mobb Deep G-Unit Game Over". Dále to jeho bývalá crew oplatila vydáním mixtapů, kde si bývalého člena brala na mušku. Využila dokonce i toho, že The Game dělal jednoho času striptéra, a tak neváhala jeho fotku, na níž je skoro odhalen, umístit na obal právě jednoho ze svých počinů.

Game však jako odpověď na vyhazov z G-Unit vydal dokument Stop Snitchin Stop Lyin\' (Přestaň bonzovat, přestaň lhát). V tomto dokumentu se vyjadřuje ke svému působení v G-Unit a k následnému hektickému propuštění

Do G-Unit prý šel za záměrem proslavit se a zviditelnit, což se mu podařilo, avšak ještě jeden důvod tu přeci jenom je. Jelikož The Game je ze západu, Young Buck z jihu, 50 Cent a Lloyd Banks z východu, domníval se, že by G-Unit mohla být jako N.W.A.

Vždyť se právě na onom DVD Stop Snitchin Stop Lyin\' snaží co nejvíce pomluvit všechny členy G-Unit. Například říká: "50 Cent mě nutil, abych mu kouřil péro, ale já to nedělal. Dělal to tak Lloyd, Buck a Yayo, ale já ne. Mám rád ženský, a ne takovýhle kokoty jako je von."

Názory na jeho odchod z G-Unit se u valné části veřejnosti liší: jistá část zůstává při G-Unit a zastává se 50 Centa, jistá je zase při Gameovi. Pak je tady další názor, který říká "že to možná přehnali obě dvě strany a je škoda, že The Game G-Unit opustil, protože hity How We Do a Hate It or Love It mluví za vše."

Nemůžeme říkat, jak to je, protože nevíme, co se opravdu stalo. Po odchodu ještě byly vydány mixtapy proti G-Unit jako Ghost Unit, YouKnowWhatItIs Vol. 3 a jiné. Také byl natočen klip s R. Kellym. Úspěchu se však nedočkal.

Současný život
Po odchodu z G-Unit uzavřel smlouvu s Geffen Records. Začal s kampaní G-Unot (Gangsta U Not - Nejsi gangster) a jeho list nepřátel nyní zahrnuje i jeho bývalého producenta s soka - 50 Centa.

Natočil dokument Stop Snitchin Stop Lyin a dal se na cestu herce. Účinkoval ve filmu Waist Deep, kde představoval gangstera Big Meata.

Vydal album Doctor\'s Advocate, které bylo daleko úspěšnější než to jeho předchozí. Chtěl tím tak dokázat, že to jde i bez 50 Centa a Dr. Dre a že nepotřebujete mít ty nejlepší producenty a nejznámější labely.

Osobní život
The Game má syna Harlema Carona Taylora, který se narodil 30. června 2003.

Baron David, The Gameův spoluhráč z vysoké školy a nynější hvězda NBA, je považován za Harlemova kmotra.

V roce 2006 se The Game zasnoubil s Valeishou Butterfield, dcerou amerického kongresmana G.K. Butterfielda.


Přidat fotku

Fotky z filmu Street Kings

The Game

Fotky od uživatelů

The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game
The Game

The Game

 

Tapety

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmografie-Filmy

Jako herec

2008 - Street Kings role: Grill

 

Diskografie-Alba

Album
2008
- LAX
2006
2005
2004

- Un told Story

Odkazy

2x

MP3 1

Higher  (04:05) stáhnout »